کد خبر: ۱۵۹۶ تاریخ انتشار : ۳۱-۰۲-۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱ 532

لزوم استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دریامحور

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مباحث و حوزه های مختلفی نظیر کشاورزی مبتنی بر آب شور و استفاده از جلبک ها، بنادر هوشمند، حمل و نقل‌های ترکیبی، صید، صیادی و پرورش میگو و شناورها در بخش فناوری و شرکت‌‍های دانش بنیان کمتر دیده شده است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش حاشیه صنعت به نقل ازخبرگزاری خانه ملت، منصور آرامی در تشریح نشست فراکسیون اقتصاد دریا محور گفت: این فراکسیون با توجه به پیگیری‌هایی که در اقتصاد دریا محور انجام می‌دهد و با عنایت به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۱ را «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند، اولین جلسه خود را در سال ۱۴۰۱ با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار کرد تا ضمن طرح دغدغه نمایندگان، نقطه نظرات مسئولان معاونت علمی ریاست جمهوری که قرار است در مجلس مورد پیگیری قرار بگیرد، شنیده و هم افزایی بیشتری ایجاد شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اولین موضوع مطرح شده تشکر از رئیس جمهور بود چرا که در یکی از اصول سند تحول دولت سیزدهم به اقتصاد دریا محور برای اولین بار اشاره شده است اما مباحث و حوزه های مختلفی نظیر کشاورزی مبتنی بر آب شور و استفاده از جلبک ها، بنادر هوشمند، حمل و نقل‌های ترکیبی، صید و صیادی و پرورش میگو و شناورها در بخش فناوری و شرکت های دانش بنیان کمتر دیده شده است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

عضو کیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توجه به اقتصاد دریا محور از منظر فناورانه و بهره وری، تصریح کرد: در حال حاضر خلا مرکز داده پروری در حوزه اقتصاد دریا به دلیل انتشار اطلاعات نادرست وجود دارد. در همین راستا معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز توضیحاتی ارائه کرد و مقرر شد در استان‌ها پیگیری هایی صورت گرفته و از ظرفیت بخش خصوصی و دانش بنیان در اقتصاد دریا استفاده شده و موانع پیش روی فعالیت آنها برداشته شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین پیشنهاد دادیم در برنامه هفتم توسعه سرفصل جداگانه‌ای برای اقتصاد دریا دیده شده و برای اهدافمان کمیت‌گذاری کنیم تا مشخص شود به عنوان مثال در تولید ناخالص داخلی بعد از ۵سال به چه عددی خواهیم رسید. امیدواریم با توجه به اینکه سال را با موضوع استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد دریا محور شروع کردیم، نتایجی خوبی را در این حوزه شاهد باشیم. از طرفی با وزارت خانه های دیگر نیز نشست هایی خواهیم داشت تا اگر نیازی به تدوین طرحی است آن را مطرح کنیم و اگر در موضوعی نیازمند نظارت و پیگیری بیشتری هستیم انجام دهیم.

لینک کوتاه :
به اشتراک بگذارید:
اطلاعات تماس
تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان میرزا حسنی- پلاک ۱۸- ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (خانه تشکل‌ها) طبقه سوم- واحد ۳۱۳
کانون کارآفرینی استان تهران
کانون کارآفرینی استان تهران به عنوان یک تشکل در زیرمجموعه مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشکیل شده است.