کد خبر: ۱۶۵۰ تاریخ انتشار : ۲۲-۰۳-۱۴۰۱ - ۸:۵۰ 497
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه تاکید کرد:

لزوم به‌کارگیری ایده‌های خلاقانه در مجمع کارآفرینان ایران

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه معتقد است که باید کارهای پژوهشی و عمیقی توسط مجمع کارآفرینان ایران در خصوص موانع و مشکلات بر سر راه کارافرینان انجام شود.

به گزارش واحد اطلاع رسانی کانون به نقل از  ایرنا از مجمع کارآفرینان ایران، حجت الاسلام “هادی صادقی” در خصوص فعالیت مجمع برای پیشران‌های اقتصادی و حمایت از کارآفرینان بزرگ، اظهار داشت: ماهیت ایجاد چنین مجمعی برای پیشران‌های اقتصادی و گسترش تولید در کشور بسیار خوب و پسندیده است، اما باید توجه کرد تا با رفتار خلاقانه و استفاده از افراد صاحب تجربه و دانشگاهی، در این طرح از مدل‌های سرمایه داری استفاده نشود؛ زیرا سبب ایجاد انحصار و از بین رفتن بنگاه‌ها و کارآفرینان کوچک می‌شود.
وی درباره این موضوع که مجمع کارآفرینان ایران به دنبال ایجاد گفتمانی در جامعه است تا بتواند مدل درستی از حرکت پیشران‌های اقتصادی را فراهم کند، گفت: این مدل را به نحوی طراحی کنید که معیارهای اسلامی در آن پر رنگ باشد و از شاخصه‌های سرمایه‌داری دوری گزیند تا دولتمردان نیز از مناقب آن به نحو احسن استفاده کند. مدل‌های سرمایه داری اساسا استثمار است و مراقبت کنید که این موضوع به هیچ وجه شکل نگیرد.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه اظهار داشت: باید کارهای پژوهشی و عمیقی توسط مجمع کارآفرینان ایران در خصوص موانع و مشکلات بر سر راه کارافرینان، انجام شود که در این بین موضوعات قضایی اولویت بسیاری دارد.

وی تاکید کرد: در این مجمع سعی کنید که امتیازات ویژه‌ای را برای کارآفرینان در نظر بگیرید و میان آن‌ها رتبه بندی انجام دهید و این امور را هم در چارچوب قانون برای نهادهای مربوطه ارسال کنید.

حجت‌الاسلام صادقی بیان‌داشت: مجموعه توسعه حل اختلاف قوه قضاییه نیز آمادگی کامل دارد تا در در امور مربوط به شورای حل اختلاف، میانجی گری و داوری در کنار مجمع کارآفرینان و پیشرانان اقتصادی باشد.

لینک کوتاه :
به اشتراک بگذارید:
اطلاعات تماس
تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان میرزا حسنی- پلاک ۱۸- ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (خانه تشکل‌ها) طبقه سوم- واحد ۳۱۳
کانون کارآفرینی استان تهران
کانون کارآفرینی استان تهران به عنوان یک تشکل در زیرمجموعه مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشکیل شده است.