کد خبر: ۱۷۶۰ تاریخ انتشار : ۱۲-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸ 531

هدف از طرح اخذ مالیات بر عایدی سرمایه هدایت نقدینگی به سمت تولید است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون تحت بررسی است اما جزئیات آن هنوز مشخص نیست، گفت: شرایطی همچون منع فروش خودرو ظرف یک تا دو سال پس از خرید و وضع مالیات موجب حرکت نقدینگی به سمت تولید شده و در آرامش بازار خودرو موثر خواهد بود.

به گزارش واحد اطلاع رسانی کانون به نقل از خبرخودرو،  محمد باقری در خصوص طرح کمیسیون متبوع خود با موضوع اخذ مالیات بر عایدی سرمایه و سابقه طرح و بررسی آن در صحن علنی مجلس اظهار داشت: این طرح در کمیسیون تحت بررسی است اما تا به امروز به صحن علنی نرفته، البته بحث مالیات بر عایدی سرمایه، سابقه طرح در دوره‌های قبلی از جمله دوره نهم مجلس بدون اینکه به صحن علنی ارسال شود، داشته است.

وی در خصوص جزئیات طرح اخذ مالیات بر عایدی سرمایه افزود: با توجه به فضای مالیاتی حاکم بر جامعه، تاکنون در خصوص جزئیات این طرح تصمیم قطعی اتخاذ نشده و پس از حصول نتیجه در کمیسیون، اعلام خواهد شد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در خصوص اهداف این طرح گفت: در برخی از حوزه‌های اقتصادی رشد شدید فعالیت‌های سوداگری موجب التهاب بازار شده به طوری که برخی از کالاهای موردنیاز جامعه در دست دلالان است و این بخش از پرداخت مالیات نیز طفره می‌روند. در طرح مالیات بر عایدی سرمایه به منظور حمایت از تولید، هدف این است که نقدینگی موجود در جامعه و افرادی که به طور واقعی طرح‌هایی در دست دارند، به سمت تولید هدایت شوند و در بازارهایی همچون خودرو، مسکن و طلا، نگاه سرمایه‌ای به این کالاها که به زیان مردم است، حذف شود.

باقری در پایان با بیان اینکه عقیده بر این است که اخذ مالیات بر عایدی سرمایه می‌تواند بر کاهش سفته‌بازی در بازار خودرو موثر عمل نماید‌، خاطرنشان کرد: شرایطی همچون منع فروش خودرو ظرف یک تا دو سال پس از خرید و اختصاص مالیات تا حدودی موجب آرامش بازار خودرو خواهد شد.

لینک کوتاه :
به اشتراک بگذارید:
اطلاعات تماس
تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان میرزا حسنی- پلاک ۱۸- ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (خانه تشکل‌ها) طبقه سوم- واحد ۳۱۳
کانون کارآفرینی استان تهران
کانون کارآفرینی استان تهران به عنوان یک تشکل در زیرمجموعه مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشکیل شده است.