کد خبر: ۱۷۷۸ تاریخ انتشار : ۱۵-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶ 523
اتاق اصناف ایران:

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی ۱۴۰۰ صاحبان مشاغل تا پایان تیرماه

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ صاحبان مشاغل را تا پایان تیرماه تمدید کرد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی کانون، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ صاحبان مشاغل را تا پایان تیرماه تمدید کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
در پی رای‌زنی‌ها و جلسات مستمر رئیس اتاق اصناف ایران با رئیس دفتر رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور و همچنین درخواست کتبی ارسالی برای ریاست محترم جمهوری، در یکصد و‌هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مجددا مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ صاحبان مشاغل تا پایان تیرماه تمدید شد.
مصوبات این جلسه عبارت است از:
۱- با توجه به اوج بیماری کرونا در سال ۱۴۰۰ و ایجاد محدودیت برای اغلب اصناف سقف فروش کالا و خدمات برای مشاغل و اصناف مذکور با تشخیص سازمان امور مالیاتی در تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم برای عملکرد سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم افزایش یافته و مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد آن سال بزای صاحلبان مشاغل ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ تمدید می‌گردد.
۲- باتوجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور در سال ۱۴۰۰ و به منظور رعایت حقوق کسب و کار‌های خرد و متوسط، سازمان امور مالیاتی کشور به نحوی اقدام نماید که مالیات مقطوع مشمول تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم با رعایت حداقل سودآوری فعالیت مودیان متناسب با آخرین مالیات قطعی سال‌های قبل ایشان افزایش یابد.
رئیس اتاق اصناف ایران به نمایندگی از مدیران بیش‌از هشت‌هزار اتاق و اتحادیه صنفی سراسر کشور و سه میلیون کارآفرین صنفی، به طور ویژه از رئیس‌جمهور و اعضای محترم ستاد ملی مقابله با کرونا و به طورخاص آقای دکتر خاندوزی وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی تقدیر کرد.

لینک کوتاه :
به اشتراک بگذارید:
اطلاعات تماس
تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان میرزا حسنی- پلاک ۱۸- ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (خانه تشکل‌ها) طبقه سوم- واحد ۳۱۳
کانون کارآفرینی استان تهران
کانون کارآفرینی استان تهران به عنوان یک تشکل در زیرمجموعه مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشکیل شده است.