کد خبر: ۱۷۸۵ تاریخ انتشار : ۲۱-۰۴-۱۴۰۱ - ۲۲:۱۷ 516

تعامل بازار سرمایه با شرکت‌های دانش بنیان یک رابطه برد-برد است

معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران با بیان اینکه با تعامل بازار سرمایه با مجموعه‌های دانش بنیان یک رابطه برد-برد است، گفت: بورس تهران وظیفه خود می‌داند به‌عنوان بازوی اجرایی بازار سرمایه در گسترش صنایع بالقوه بورسی و کسب‌وکارهای نوپا تلاش کند.

به گزارش واحد اطلاع رسانی کانون به نقل از ایرنا “مهدی زمانی سبزی” با اشاره به برگزاری همایش شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرد: برگزاری این همایش در راستای دورنمای آینده بازار است.

وی ادامه داد: بازار سرمایه محل تلاقی انواع صنایع، کسب‌وکارها و تخصص‌هاست، از صنایع فولادی و پتروشیمی و پالایشگاهی گرفته تا دارویی و هتلداری و رایانه‌ای، از رشته‌های مالی و حسابداری گرفته تا حقوق و فناوری اطلاعات.

زمانی ادامه داد: شرکت‌های بزرگ و فعال در صنایع مختلف برای تجهیز منابع به تامین مالی از طریق بازار سرمایه روی می‌آورند. در این فضا رسالت رکن تنظیم‌گر بازار (رگولاتور)، افزایش کارایی تخصیصی است به‌طوری‌که انواع بنگاه‌های اقتصادی با بالاترین درجه از کارایی بتوانند از منافع بازار سرمایه که همان تخصیص بهینه منابع است منتفع شوند.

این مقام مسوول شرکت بورس اظهار کرد: در دو دهه اخیر در کشور ما کسب‌وکارهایی با موضوع ارائه خدمات و فروش کالا مبتنی بر دانش فناوری اطلاعات و بر پایه اینترنت متولد شدند و در حال رشد هستند؛ هرچند که بر اساس آمار با میانگین جهانی فاصله دارند. افزایش ضریب نفوذ اقتصاد دیجیتال در فضای کلان اقتصادی و سرعت رشد فنّاوری، کشورهای در حال توسعه را ناگزیر به بسترسازی برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان می‌کند.

زمانی سبزی خاطرنشان کرد: بها دادن به کسب‌وکار دیجیتال با تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان میسر خواهد بود. شرکت‌هایی که در ذات خود توأمان ریسک و بازده بالا دارند.

وی با بیان اینکه بورس تهران به‌عنوان بازوی اجرایی بازار سرمایه وظیفه دارد پیش قدم در وصل شرکت‌های دانش بنیان با بازار سرمایه باشد، گفت: با تعامل هر چه پایدارتر و مستحکم‌تر بازار سرمایه با مجموعه‌های دانش بنیان یک رابطه برد-برد به ارمغان آید.

زمانی تصریح کرد: امکان پذیرش شرکت‌های حایز شرایط و تامین مالی از طریق ابزارها و نهادهای مالی جدید از مزایای بورس برای شرکت‌های دانش بنیان است، در بازار سرمایه نیز نیازمندی‌هایی وجود دارد که در صورت ایجاد ارتباط دو طرفه با همت شرکت‌های استارتاپی که در حوزه فناوری اطلاعات فعال هستند مرتفع خواهد شد.

معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران با اشاره به اهداف برگزاری همایش شرکت‌های دانش بنیان، بازار سرمایه و دورنمای آینده، گفت: ایجاد فضای تعاملی جهت انتفاع کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و بازار سرمایه است که امید می‌رود با استمرار آن با نگاه ملی، منافع صاحبان ایده به‌عنوان بنیان‌گذاران مجموعه‌های دانش بنیان و سرمایه‌گذاران این حوزه حداکثر شود، ضمن اینکه معرفی شرکت‌های دانش بنیان توسعه یافته به جوانان ساعی و نخبه کشور نویدبخش آینده‌ای روشن برای فعالیت در این زمینه خواهد بود.

لینک کوتاه :
به اشتراک بگذارید:
اطلاعات تماس
تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان میرزا حسنی- پلاک ۱۸- ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (خانه تشکل‌ها) طبقه سوم- واحد ۳۱۳
کانون کارآفرینی استان تهران
کانون کارآفرینی استان تهران به عنوان یک تشکل در زیرمجموعه مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشکیل شده است.