کد خبر: ۲۱۳۹ تاریخ انتشار : ۰۱-۰۶-۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳ 579
علی نقیب : 

توسعه کسب و کار نیازمند ارتقاء فرهنگ کارافرینی است

رئیس هیات مدیره کانون کارآفرینی استان تهران گفت برای توسعه کسب و کار نیازمند ارتقاء فرهنگ کارافرینی هستیم 

به گزارش واحد اطلاع رسانی کانون، رئیس هیات مدیره کانون کارآفرینی استان تهران در جلسه هم اندیشی کمیسیون گسترش با اشاره به تاثیر متقابل فرهنگ و کسب وکار بریکدیگرگفت: فرهنگ کارآفرینی متأثر از فرهنگ حاکم بر جامعه است. هرچه ارزش‏ها و عقاید موجود در جامعه، افراد جامعه را به کار، تولید مداوم، فکر و اندیشۀ خلاق و یادگیری و کسب دانش سوق دهد در آن جامعه فرهنگ کارآفرینی اشاعه یافته و درون افراد نهادینه می شود.

علی نقیب خاطر نشان کرد: کارآفرینی نیز با ایجاد فرصت های شغلی، تولید ثروت و بهبود شرایط اقتصادی، پیش زمینه ای اساسی برای ارتقای فرهنگ جامعه است.

او گفت داشتن شغل و درآمد نیاز اولیه تشکیل زندگی است لذا دولت برای توسعه و ارتقا جامعه باید برای اشتغال آفرینی از طریق کارآفرینان به نتایج توسعه اجتماعی برسدوی افزود: در حوزه کسب و کار نسل جدید تفاوت و دگر انذیشی با نسل گدشته دارد و ارتباط موثر این نسل ها می‌تواند در گسترش کارآفرینی یا نگاه جدید به جهان علم و کسب‌وکار موثر باشد

نقیب گفت : اعتقاد دارم ما به عنوان بخش خصوصی و دولت‌مردانمان همه در یک کشتی هستیم این کشتی اگر سوراخ شود همه ما غرق می‌شویم. اینطور نیست که ما همیشه بخواهیم منتقد دولت باشیم ، باید برای توسعه کسب و کار هم گام و همراه یکدیگر حرکت کنیم و نیارمند بازنگری به خود و قوانین هستیم .

وی عنوان کرد: یکی از اهدف کانون کارآفرینی استان تهران کمک به فرهنگ‌سازی کارآفرینی است و امیدوارم با گام های موثر تاثیرات خوبی در حوزه کسب و کار برداریم .

لینک کوتاه :
به اشتراک بگذارید:
اطلاعات تماس
تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان میرزا حسنی- پلاک ۱۸- ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (خانه تشکل‌ها) طبقه سوم- واحد ۳۱۳
کانون کارآفرینی استان تهران
کانون کارآفرینی استان تهران به عنوان یک تشکل در زیرمجموعه مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشکیل شده است.