کد خبر: ۳۲۴۸ تاریخ انتشار : ۱۵-۰۴-۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵ 381
مدیرعامل شرکت پریما پلاستیک:

بانوان کارآفرین قهرمان زندگی خودشان باشند

بانوی کارآفرین به زنان کارآفرین تأکید می‌کند: باید به جایی برسید که بدانید قهرمان زندگی خودتان هستید و این خودباوری را در خود تقویت کنید.

به گزارش خبرنگار کارآفرین‌نیوز، سومین نشست تخصصی انتقال تجربه کانون کارآفرینی استان تهران با عنوان «چهار کارآفرین؛ چهار تجربه» روز چهارشنبه (۱۴ تیرماه) در این کانون برگزار شد.

نازیلا ثابتی، موسس و مدیرعامل شرکت «پریما پلاستیک» با بیان اینکه حضور زنان در مشاغل مختلف باعث رشد اقتصادی می‌شود، اظهار داشت: عوامل مهمی در این زمینه فعالیت زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد چون زنان درگیر یک سری مسائل محیطی هستند، انی درحالی است که آنها مهارت‌های فردی خیلی زیادی دارند که باعث رشد آنها می‌شود. بنابراین قدرت پشتکار و تحلیل‌گری بانوان در کارآفرینی و فعالیت‌های آنها موثر است.

وی یکی از عوامل محیطی تاثیرگذار روی بانوان در کشورهای جهان سوم را مطرح کرد و گفت: عوامل محیطی تاثیرگذار روی زنان در کشورهای جهان سوم بیشتر دیده می‌شود. به عنوان مثال در جوامعی مثل ایران بحث مردسالاری همیشه وجود دارد و پذیرش رییس بودن یک بانو تا حدی برای عده‌ای از مردان سخت است. اما با مطرح شدن این موضوع باید پای خودباوری و اعتماد به نفس را به میان بیاوریم.

اهمیت خودباوری در بانوان کارآفرین

این بانوی کارآفرین با اشاره به اهمیت خودباوری در زنان، خاطرنشان کرد: خودباوری در زنان، آنها را در شغل‌شان رشد می‌دهد چرا که خودباوری باعث شناخت توانمندی‌ها و نواقص‌شان می‌ شود. من هم در ابتدای شروع کارم، تجربه‌های زیادی پشت سر گذاشتم و در مسیر با موانع زیادی برخورد کردم؛ اما نکته مهم، هدفگذاری در ابتدای شروع مسیر است. اهداف کوچک را برای شروع انتخاب کنید و با برنامه‌ریزی به اهداف مدنظر برسید.

ثابتی درباره وجود شکست در شروع هر کاری، تأکید کرد: در هر مسیر، شکست یک نکته است که به آن بر می‌خوریم و گاهی باعث توقف مسیر می‌شود در حالی که شکست پلی برای ارتقای بیشتر است و با رسیدن به شکست، به جای توقف باید تغییر مسیر داد و دلیل بر بی‌استعداد بودن فرد نیست.

نشست کانون کارآفرینی استان تهران با چهار کارآفرین

شکست‌ها و موفقیت‌ها را یادداشت کنید

مدیرعامل شرکت پریما پلاستیک با تأکید بر اینکه بانوان کارآفرین باید کوچکترین موفقیت‌ها را هم ثبت کنند، اظهار داشت: موفقیت‌های کوچک را حتی اگر خیلی ناچیز به چشم بیاید برای خودتان ثبت کنید. به عنوان مثال، برای دریافت مجوز یا کارت بازرگانی با مشکلاتی مواجه بودم اما در نهایت موفق می‌شدم و این موفقیت را برای خودم می‌نوشتم. نوشتن درباره شکست‌ها جرأت می‌خواهد.

ثابتی افزود: باید به نقطه‌ای برسیم که خودمان را باور کنیم و بگوییم در این مسیر به مشکل خوردم و خودم مقصر بودم. نوشتن از شکست‌ها به رشد بیشترمان کمک می‌کند. من هم هر چند سختی‌ها را گذراندم اما الان که به پشت سر نگاه می‌کنم هر کدام از سختی‌ها نقش یک خاطره شیرین دارد و مثل قهرمان به این مشکلات نگاه می‌کنم.

بانوی کارآفرین خطاب به زنان کارآفرین به این نکته اشاره کرد که باید به جایی برسید که بدانید قهرمان زندگی خودتان هستید و این خودباوری را در خود تقویت کنید.

ثابتی در ادامه این نشست تخصصی درباره تجربیات کارآفرینی خود در شرکت پریما پلاستیک، گفت: بعد از تحصیلاتم وارد تجارت خانوادگی شدم و در حالی مدیریت کارخانه را بر عهده گرفتم که پیش از آن هیچ تجربه مدیریتی نداشتم اما با کمک مشوق‌هایم این مسیر را به خوبی طی کردم. سپس وارد فضای فروش شدم، فضایی که جو مردانه داشت. در گذشته پذیرفتن این موضوع که یک زن در قالب مدیر فروش فعالیت کند برای مردان سخت بود اما این روزها فضا بهتر شده است.

وی ادامه داد: با اطلاعاتی که به دست آورده بودم این مرحله را هم گذراندم و تلاش کردم مسائل اطراف را ببینم و حل کنم در حالی که خودباوری، شاخص اصلی فعالیتم بود. در حال حاضر، با کمک دوستانم شرکت پریما پلاستیک را با یک کارخانه سه هزار متری و ماشین آلات اولیه احداث کردیم، هر چند کار بسیار سختی بود. اما هم اکنون در حال تجهیز سومین کارخانه به مساحت ۲۲ هزار متر مربع هستیم که به زودی راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت پریما پلاستیک در ادامه سخنان خود در خصوص مدیریت و کارآفرینی بانوان به چند نکته اشاره و خاطرنشان کرد: یک مدیر خوب حتی اگر زن باشد، باید در جریان همه امور اطراف خود قرار بگیرد، حتی اگر این مسأله، فنی باشد و فکر می‌کند حل آن فقط به مردان ارتباط دارد. گاهی اوقات فکر می‌کنیم دیگران باعث سوق دادن ما به جلو می‌شوند در حالی‌که این خود شما هستید مسیر موفقیت را طی می‌کنید.

لینک کوتاه :
به اشتراک بگذارید:
اطلاعات تماس
تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان میرزا حسنی- پلاک ۱۸- ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (خانه تشکل‌ها) طبقه سوم- واحد ۳۱۳
کانون کارآفرینی استان تهران
کانون کارآفرینی استان تهران به عنوان یک تشکل در زیرمجموعه مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشکیل شده است.