کد خبر: ۳۷۱۷ تاریخ انتشار : ۱۵-۰۶-۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹ 423

مشاوره با فعالان اقتصادی در پنجمین جلسه کمیسیون حمایت از کارآفرینان

پنجمین جلسه کمیسیون حمایت از کارآفرینان وابسته به کانون کارآفرینی استان تهران با حضور مهمانان مدعو روز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ در ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

جلسه پنجم کمیسیون حمایت از کارآفرینان به ریاست خانم پونه توکل نیا و حضور آقایان بهروز حبیبی و محمد زهرایی و مهمانان مدعو خانم زهرا گلیج و آقایان کریم نام آوری، مهندس محمد رادمهر، پیام رضایی نسب، دکتر شاهین غازی بیات، اصغر وطن خواه برگزار شد.
در ابتدا خانم توکل نیا اهداف کمیسیون حمایت از کارآفرینان را بررسی معضلات، بسترسازی برای توسعه فضای کسب و کار و کوشش جهت اعتلای قوانین کسب و کار دانستند. ایشان دلیل دعوت از مهمانان را هم‌اندیشی و هم‌افزایی قلمداد نمودند و هدف از جلسه را شناسایی پتانسیل افراد و سازمان‌های حاضر در جلسه و بسترسازی برای همکاری های مشترک بعدی می‌باشد. آقای حبیبی نیز محور فعالیت کانون را شبکه سازی میان کارآفرینان و فعالان اقتصادی دانستند و این جلسه را زمینه ای برای گسترش اینگونه ارتباطات دانستند.
در ادامه مهمانان حاضر به ترتیب خود را معرفی و شمه ای از فعالیت های خود را تشریح کردند.

خانم زهرا گلیچ با معرفی خود به عنوان دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته کارآفرینی از دانشگاه تهران، بیان کردند که در فرصت مطالعاتی کارآفرینی در دانشگاه واسدا در شهر توکیو ژاپن شرکت کرده‌اند. ایشان موسس و مدیر عامل موسسه کارآفرینان توسعه هزاره سوم و صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریه تخصصی کار و بن هستند. ایشان به عنوان بیزینس کوچ به کسب و کارها کمک می‌کنند که ظرفیت های خود را شناسایی و از ارتباطات و توانمندی های خود به نحو موثر بهره برداری کنند.

آقای مهندس محمد رادمهر بیان کردند که از طریق حضور در نشست های کانون با کانون آشنا شده‌اند و به کار برنامه نویسی پایتون مشغول هستند. ایشان مشغول طراحی یک پلتفورم در حوزه تجارت و بازاریابی هستند که با راه اندازی آن مشکلات تجارت و بازاریابی کاهش یافته و اشتغال زایی خوبی برای ایرانیان مقیم خارج کشور ایجاد می‌شود.

آقای کریم نام آوری خود را به عنوان مدیر عامل هولدینگ نامدار معرفی کردند. ایشان در زمینه‌ صنایع کاغذ و مقوا، پوشاک و ساختمان فعالیت می‌کنند بطوریکه ۸۰ درصد نیازهای شرکت های دارویی و ۶۰ درصد کاغذ چاپخانه ها را تامین می‌کنند. یکی از فعالیت‌های ایشان راه اندازی عنقریب بزرگترین کارخانه بسته بندی کاغذ تحریر در منطقه قشم است.

آقای اصغر وطن خواه بیان کردند که از طریق نشست های کانون با کانون کارآفرینی آشنا شده اند. ایشان مالک گروه تولیدی سیمرغ هستند که در زمینه تولید وسایل پارچه ای آشپزخانه فعالیت می‌کنند.

به بیان آقای دکتر پیام رضائی نسب ایشان پس از بازنشستگی از بانک، وارد کسب و کار شده اند و هم اکنون مدیر عامل گروه راهبردی توسعه بهره وری ققنوس هستند. این شرکت خدمات مشاوره مالی، بازرگانی و تجاری، حقوقی و قراردادی، آموزشی و سرمایه گذاری به تجار و بازرگانان ارایه می‌دهد.

آقای دکتر شاهین غازی بیات در معرفی خود بیان کردند که دارای ۶ اختراع ثبت شده، برگزیده دوره جایزه جشنواره جوان خوارزمی، ۲ مدرک تحصیلی DBA از دانشگاه شریف و دانشگاه تهران هستند. ایشان همچنین نماینده مذاکره کننده تجاری انجمن بازرگانی ایران و کانادا هستند. این انجمن از حدود ۱۲ سال پیش تاسیس شده و در کانادا و ایران به ثبت رسیده است و دارای ۳ دفتر در ۳ ایالت کانادا و یک دفتر در تهران است. هدف این انجمن تسیهل گری مابین تجار و صنعت گران ایرانی و تجار و صنعت گران آمریکای شمالی است. آقای دکتر غازی بیات مشاور چندین شرکت هولدینگ هستند و از طریق آنها با کشورهای منطقه از جمله امارات، قطر، کویت، بحرین و منطقه CIS مراوده دارند.

در این جلسه با توجه به حضور افراد از سازمان‌های مختلف در مورد فعالیت ها و پتانسیل هر یک از اعضا بحث و گفتگو شد. همچین پیشنهاد شد کانون با انجمن بازرگانی ایران کانادا رابطه عضویت دوجانبه برقرار نمایند.
خانم توکل نیا در خاتمه جلسه از مهمانان خواستند که خدماتی را که می‌توانند به کانون و اعضای آن ارایه کنند و همچنین انتظاراتی را که از کانون دارند به صورت مکتوب به دبیرخانه کانون بفرستند. ایشان همچنین به آنان توصیه کردند که طبق شرایط اعلام شده به عضویت کانون کارآفرینی استان تهران درآیند.

لینک کوتاه :
به اشتراک بگذارید:
اطلاعات تماس
تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان میرزا حسنی- پلاک ۱۸- ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (خانه تشکل‌ها) طبقه سوم- واحد ۳۱۳
کانون کارآفرینی استان تهران
کانون کارآفرینی استان تهران به عنوان یک تشکل در زیرمجموعه مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشکیل شده است.