کد خبر: ۴۵۶۹ تاریخ انتشار : ۰۹-۰۳-۱۴۰۳ - ۲۱:۵۳ 167

امضای تفاهم‏نامه مابین اندیشکده کسب‌و کارهای خانوادگی دانشگاه تهران و انجمن ترویج کسب و کارهای خانوادگی ایران

در اولین جلسه رسمی اندیشکده کسب و کار خانوادگی دانشگاه تهران به تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، تفاهم‏نامه همکاری‏های مشترک فی مابین اندیشکده و انجمن ترویج کسب و کارهای خانوادگی ایران به امضا رسید.

روز یکشبنه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ همزمان با نودمین سال‏روز تاسیس دانشگاه تهران، و مقارن با سالروز تولد حضرت امام رضا(ع) و روز جهانی جمعیت، ضمن افتتاح رسمی اندیشکده کسب‌کارهای خانوادگی، تفاهم‏نامه همکاری‏ مشترک بین اندیشکده و انجمن ترویج کسب و کارهای خانوادگی ایران به امضای خانم دکتر فوژان صباحی رییس اندیشکده و مهندس سعید جابر انصاری مدیرعامل انجمن رسید.

این مراسم در محل دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران با حضور دکتر فاطمه یزدیان رییس دانشکده، مهندس بهروز فروتن عضو هیات امنای اندیشکده، مهندس علی نقیب رئیس هیأت مدیره کانون کارآفرینی استان تهران و جمعی از اساتید دانشگاه‌ها، صاحبنظران و حامیان برگزار شد، مدعوین در این نشست پس از معرفی خود به تبادل نظر پیرامون چشم‌انداز و اهداف اندیشکده کسب و کارهای خانوادگی پرداختند.

در چارچوب  همکاری‏ها و تفاهم‏نامه مشترک انتظاار می‌رود از دانش و تجربیات اساتید،‌ مشاوران و صاحبان کسب و کارهای خانوادگی موفق
به همراه بهره مندی از الگوها، دانش و تجربیات برتر جهانی برای رسیدن به خانواده‏‌های سازگار، میراث‌های ماندگار و توسعه پایدار بهره برداری شود.

طرح ایجاد و راه‌‏اندازی دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران پس از دو سال کوشش و پیگری خانم دکتر فاطمه یزدیان، به همراه مشارکت و همفکری همکاران‏ و اجماع ۱۷۰ نفر از اساتید دانشکده‌های مدیریت، کارآفرینی، حقوق، روان شناسی، علوم تربیتی، علوم اجتماعی و جامعه شناسی دانشگاه تهران با اخذ مصوبه وزارت علوم در شهریورماه ۱۴۰۲ به نتیجه رسید و این دانشکده طی مراسمی با حضور معاون زنان و خانواده رئیس جمهور در تاریخ ۱۲/ ۲/ ۱۴۰۳ رسما افتتاح گردید.

در پی تاسیس دانشکده علوم خانواده متعاقباً با تلاش‌های خانم دکتر فوژان صباحی و همکاران اندیشکده کسب و کارهای خانوادگی دانشگاه تهران به عنوان یک سازمان مردم نهاد به ریاست خود ایشان بنیان گذاری گردید. هدف از تاسیس این اندیشکده هم اندیشی پژوهشگران و صاحبنظران کشور در راستای ارتقای کارآفرینان، رهبران و مدیران کسب و کارهای خانوادگی و اعضای آنها، کمک به اعتلای قابلیت‏های کارآفرینی خانواده‌ها، فقرزدایی و رفاه عمومی کشور می‌باشد.

از طریف دیگر انجمن ترویج کسب و کارهای خانوادگی ایران به ابتکار و پیگیری آقای مهندس سعید جابرانصاری و با حمایت هیات موسس شامل خانم صدیقه گرامی و آقایان مهندس محسن خلیلی عرافی، مهندس محمدرضا جابرانصاری ، دکتر مهدی فضلی، مهندس سیدعباس موسوی ره‏پیما، در مردادد ۱۴۰۱ در وزارت کشور به ثبت رسیده است. این انجمن با شعار «خانواده سازگار، میراث ماندگار و توسعه پایدار» در راستای تسهیل موفقیت پایدار بین نسلی کسب و کارهای خانوادگی و خانواده‌های کسب و کار ایران عملاً فعالیت خود را از اردیبهشت ۱۴۰۲ آغاز نموده است.

باتوجه به موافقت اصولی مدیران ارشد اندیشکده و انجمن مزبور مفاد تفاهم‏نامه توسط دکتر محمد بهارلو محمدزاده نماینده انجمن و دکتر علیرضا ثلاثی و دکتر سید محسن رهبرنیا نمایندگان اندیشکده با اهدافی به شرح زیر تنظیم شده است.

• اجرای دوره‌‏های آموزشی علمی و کاربردی مقاطع دانشگاهی عرصه های کسب و کارخانوادگی و خانواده‏‌های آن‏ها
• اجرای دوره‏های تربیت مربی و مشاور خبره در عرصه‏های کسب و کارهای خانوادگی و خانواده‏‌های ایشان.
• زمینه‌‏سازی و توسعه مشارکت بانوان و جوانان در ایجاد، احیا، توسعه، رهبری و مدیریت کسب و کارهای خانوادگی.
• انجام پروژه‌های تحقیقاتی متمرکز به بررسی چالش‌ها و فرصت‌های موجود در کسب و کارهای خانوادگی ایران،
• مطالعات موردی (Case Study) به ویژه درباره الگوهای موفق و تجربه های شکست کسب و کارهای خانوادگی.
• انتشار نتایج و یافته‌ها تحقیقاتی در قالب مقالات، گزارش‌ها، کتب و …
• همکاری‌ با دانشگاه‏ها و مراکز آموزشی و پژوهشی داخلی و بین‌المللی .
• تقویت ارتباط با جامعه و صنعت و فعالان اقتصادی کشور
• توسعه منابع و ابزارهای آنلاین شامل پلتفرم‌های آموزشی آنلاین و ابزارهای تحلیلی و مدیریتی.
• ترجمه و تالیف مقالات و کتب تخصصی در عرصه های مختلف کسب و کارهای خانوادگی و خانواده های کسب و کار.
• همکاری‌های راهبردی در زمینه ارائه مشاوره به قوای سه‌گانه، دستگاه‌های حاکمیتی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، ارایه پیشنهادات مبنی بر اصلاح قوانین موجود و ایجاد قوانین جدید، و نیز تدوین سیاست‌های تشویقی- حمایتی و تنظیم قانون فراگیر کسب و کارهای خانوادگی.

لینک کوتاه :
به اشتراک بگذارید:
اطلاعات تماس
تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان میرزا حسنی- پلاک ۱۸- ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (خانه تشکل‌ها) طبقه سوم- واحد ۳۱۳
کانون کارآفرینی استان تهران
کانون کارآفرینی استان تهران به عنوان یک تشکل در زیرمجموعه مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشکیل شده است.